İMEF 10 GENÇLİK MERKEZİ’NDE GENÇLERE GÜVENLİ İNTERNETİ ANLATTI

İMEF 10 GENÇLİK MERKEZİ’NDE GENÇLERE GÜVENLİ İNTERNETİ ANLATTI

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü paydaşlığı ile yürüttüğü ” Gençler Arasında Güvenli İnternet Kullanımı ve Pandemi Sonrası İnternet Bağımlılığı Araştırması ” projesini Ankara’da 10 Gençlik Merkezi’nde 1000’lerce gence ulaştırdı.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA VE GÜVENLİ İNTERNET UYARISI

Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne bağlı 10 Gençlik Merkezi’nde projeyi uygulayan İMEF, katılımcı gençlere Kişisel Verilerin Korunması, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya, Metin Yazarlığı, İnternet Hukuku eğitimlerini verdi.  Ayrıca eğitimler sonrasında katılımcılara “ pandemi döneminde internet bağımlılığı araştırması “ anketi dağıtıldı. Anket ile pandemi dönemimde gençlerin internet konusunda davranış değişiklikleri analiz yapılacak.

İMEF Genel Başkanı Dr. BASA “ BİNLERCE GENÇLE BİRLİKTE GÜVENLİ İNTERNET  DEDİK”

Proje sonunda değerlenmelerde bulunan İMEF Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa “ İnternet günümüzde artık hayatımızın bir vazgeçilmezi. Fakat interneti kullanırken haklarımızı bilmeliyiz. İnternet üzerinden oluşan mağduriyetler basından hepimiz takip ediyoruz. Bu ihmallere karşı kişisel verileri korumayı ve güvenli internet kullanmayı ne kadar iyi bilirsek interneti kullanırken mağduriyet yaşamayız. Bu amaçlarla 10 gençlik merkezince binlerce genç ile buluşarak onlara uzmanlar ile eğitimler verdik.  Ayrıca gençlere anketler yönelterek pandemi döneminde artan bağımlılık oranını araştırma imkânı bulduk. Sonuçları kitaplaştırarak kamuoyu ile paylaşacağız. Ben bizlere bu desteği veren İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Sayın Erkan Kılıç’a ve proje paydaşımız Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik’e İMEF adına teşekkür ediyorum. dedi

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Coen Jacobs cevap

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae. Sed dui lorem, adipiscing in adipiscing et, interdum nec metus. Mauris ultricies, justo eu convallis placerat, felis enim ornare nisi, vitae mattis nulla ante id dui.

  27 Haziran 2016 , 12:12 am
  • Dan cevap

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae.

   27 Haziran 2016 , 12:13 am
 • James Koster cevap

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae.

  28 Haziran 2016 , 12:36 pm

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir